Online workshop

Jak z fanfikce udělat knihu,

která může vyjít v nakladatelství

28. června v 18:00

S metodou H.R.D.I.N.A. přeměníte jakoukoli fanfikci na příběh, který se dostane na pulty knihkupectví!

Píšete fanfikci a myslíte si, že navždy musí zůstat jen ve vašem počítači, nebo maximálně na Wattpadu? Naopak!

  • Zamilovali jste se do nějakého filmu, seriálu nebo knížky. Vytvořili jste si svou postavu a zapojili ji do dění.
  • Jednoho dne jste vzali tužku nebo sedli ke klávesnici a začali ty příběhy sepisovat, abyste se k tomu mohli opakovaně vracet.
  • Nebo prostě proto, že když to dáváte „na papír“, tak je to pro vás ještě reálnější.
  • Vzniká vám pod rukama kniha a vy si začínáte říkat, jaká je škoda, že tohle nikdy nemůžete vydat. Protože to prostředí a ty postavy patří někomu jinému. Je jedno, jestli jste příběh zasadili do Bradavic, na Hvězdu Smrti nebo do Hobitína.

Co kdybych vám řekla, že máte v rukou skvělý materiál na knihu, která nebude mít s původním prostředím nic společného?

A kterou můžete s klidným svědomím nabídnout nakladatelství a těšit se z toho, až ji uvidíte za výlohou knihkupectví nebo v rukou nadšených čtenářů?

  • Vím, o čem mluvím – já sama jsem takto napsala několik knih, které jsou vydané. Například kniha Míša v síti vznikla původně jako fanfikce na trilogii Matrix.

  • Jako fanfikce vznikla např. i trilogie Padesát odstínů šedi od E. L. James (fanfikce na Stmívání) nebo Nástroje smrti od Cassandry Clare (fanfikce na Harryho Pottera).

Potřebujete na to jen konkrétní postup. Zpracovala jsem ho do metody H.R.D.I.N.A., kde každé písmeno zastupuje jeden krok, který je potřeba udělat.

Pokud chcete toto kouzlo objevit také, zvu vás na:

interaktivní online workshop

kde vám tuto metodu předám – a rovnou ji začnete převádět do praxe.

Co vás čeká?

Metodu H.R.D.I.N.A., díky níž přeměníte svou fanfikci na knihu, kterou můžete nabídnout nakladatelství, jsem vyvinula už před mnoha lety.

Vychází z jednoduchých principů, které nejsou zcela intuitivní, ale jakmile si je osvojíte, už vás nic nezastaví!

Na tomto interaktivním workshopu získáte:

Ověřenou metodu

Naučíte se metodu H.R.D.I.N.A., díky které přeměníte svou fanfikci na knihu, kterou můžete nabídnout nakladatelství.

Okamžité převedení do praxe

Hned tuto metodu převedete do praxe díky Pracovním listům, které si začnete vyplňovat.

Brainstorming vašeho nápadu

Můžete usednout do Horkého křesla a brainstormovat svůj nápad přímo na místě.

Přijďte na interaktivní online workshop a přeměňte svou fanfikci na úspěšnou knihu!

Jak bude online workshop probíhat:

Kdy: V úterý 28. června od 18:00 do 20:00

Kde: Na Zoomu

Po přihlášení vám přijde potvrzovací e-mail, že vše proběhlo v pořádku.

V den workshopu vám pošlu odkaz na Zoom. Na ten pak jen kliknete a ocitnete se v místnosti pro workshop.

Bonusy k online workshopu:

  • Získáte nejen videozáznam celého workshopu, ke kterému se můžete kdykoli vracet, ale i audionahrávku, kterou si můžete pustit například při žehlení nebo na procházce s pejskem.
  • Získáte Pracovní listy, jejichž vyplnění vám pomůže zarámovat váš příběh.
  • Poskytnu vám vyhrazený prostor na Google disku, kde si můžete navzájem poskytnout zpětnou vazbu na vaše nápady!

I vy se můžete naučit, jak přeměnit svou fanfikci na knihu, která může být vydaná!

Interaktivním online workshopem "Jak z fanfikce udělat knihu" vás bude provázet

Veronika Matysová

Spisovatelka a zakladatelka projektu Odstartujte svoji knihu

"Jmenuji se Veronika Matysová a psaním knih se zabývám již více než třicet let. Už více než pět let pomáhám začínajícím autorům s psaním knížky od prvního písmenka po její dokončení.

Mými kurzy už prošly stovky lidí, z nichž mnozí zaznamenali úspěchy
v soutěžích a přiblížili se splnění svého snu v podobě vydané knížky
.

Věřím, že napsat knihu může každý, kdo to opravdu chce, když má správné odhodlání a má to správné vedení. Mým posláním je vás na této cestě provázet. 

A za kolik teď můžete mít toto know-how, díky kterému napíšete knížku, i když jste si mysleli, že to nepůjde?

790 Kč

Pozor: Kapacita míst je omezená! Jedná o interaktivní workshop, kde budeme společně vaše nápady uvádět do praxe. Tak neváhejte s přihlášením!

Přeměňte svou fanfikci na knihu, kterou můžete vydat v nakladatelství, a vykročte vstříc svému snu!

Co říkají o mých kurzech jejich účastníci... 

Veronika je osoba s pravou spisovatelskou vášní a to vkládá do svých kurzů a vedení facebookové skupiny. Má velmi ucelený postup, jak psát knihu, mnoho praktických rad a osobních příběhů.

Veronika vás donutí psát, i kdyby vás nenapadalo vůbec nic 🙂. Pod jejím vedením prostě psát musíte, protože si nemůžete jinak pomoci. V každém jejím příspěvku nebo konzultaci dostanete několik tipů a ukázek, také na co si dávat pozor, kam nesklouznout. A během jejího působení získáte mnoho podpory a nápadů na další a další knihy. Je vtipná a pohotová. S jejím stylem jsem moc spokojená. Jasně, že záleží na osobním přístupu k věci, ale dá se to řešit i hravou formou a bez nátlaku.

Budete psát a budete se inspirovat u čtení příběhů vašich kolegů. Výsledkem je mnoho napsaných ucelených stran, které jednou vyjdou jako vaše dílo.
Kamila Nevěčná
"Verča je úžasná lektorka, jenž má na srdci nás víc a víc posouvat k vytouženému cíli. Její kurzy jsou plné AHA momentů a vychytávek, které pomáhají při psaní, bloku a prokrastinaci. Vše je podáno jednoduchou a srozumitelnou formou. A hlavně komunita kolem ní je milá, vstřícná a nikdo si na nic nehraje."
Michal Unar
"Líbil se mi Verči přístup. Od začátku byla milá, příjemná. Na vše trpělivě odpovídala. Navíc její prezentace jsou zajímavé a chytlavé už od začátku. Mluví poutavě a každé její slovo jsem hltala 🙂 Verča ví, co dělá, jak se to dělá a skvěle to předává dál a ja věřím, že se mezi náma zrodí noví spisovatelé. Včetně mě!"
Irena Tancošová
"Skvělá atmosféra, profesionální a citlivé podání informací, cenná zpětná vazba od Veroniky v živém kontaktu, všestranná podpora v kolektivu, zábava a emoční pohodlí, propojení v rámci společného tvoření. Veronika každého vezme za ruku a povede až k úplnému dokončení své vlastní knihy! Jsem více než nadšená, mé knihy už mají pevnou podobu a lidé se na ně těší :)"
Tina Prokopová
"Představ si, že začínáš psát a nic o tom nevíš. Chceš ale, aby tvé výsledné dílo k něčemu bylo, protože i když zatím píšeš pouze do šuplíku, tak to musí za něco stát. Hledání rad na netu přinese pouze obecné informace. Veronika tě přitom vede od prvních krůčků, je nesmírně empatická, milá, ale hlavně je profesionál, který ví, o čem mluví. Jakmile její kurz absolvuješ, už víš, kde začít, čeho se chytit, a jak pokračovat. Zjistíš, zda tvůj příběh funguje a má šanci. A co je nejdůležitější: i když původně píšeš do šuplíku, strhne tě tak, že dokonce přemýšlíš o tom, zda to nakonec raději nevydáš. Vřele doporučuji!"
Blanka Metelková
"Na základe rád od Veroniky sa ukázalo, ako dobre sa dá pohrať s textom bez toho, aby človek pociťoval stres, tlak a obavy. Dokonca nás naučila ako začať robiť písanie v rámci rutiny, no aby to zakaždým vyzeralo ako nové dobrodružstvo. Písanie začalo byť opäť zábavou a niečím, čo sa dá robiť aj v prípade, keď nie je čas. Konečne sa nemusím báť prokastinácie a to asi hovorí za všetko."
Jana Farkašová


Otázky a odpovědi

Co když nepíšu fanfikci na film, seriál nebo knihu, ale na nějakou celebritu?

I na to to bude fungovat. Já takhle napsala svůj první román Nikki, vrať se.

Kolik času workshop zabere?

Předpokládaná délka je dvě hodiny. Uvidíme, kolik budete mít dotazů 🙂

Co když nemůžu přijít naživo? Bude záznam?

Ano, bude. Všichni, kdo si workshop zakoupí, dostanou po jeho konání záznam.

Musím si stahovat aplikaci Zoom?

Nemusíte, lze se připojit i přímo z prohlížeče, a to z počítače i z mobilu. Když vám Zoom nabídne aplikaci ke stažení, ignorujte to a klikněte, že se chcete připojit z prohlížeče.

Bude k workshopu FB skupina?

Nebude, workshop se odehraje pouze na Zoomu. Poskytnu vám ale vyhrazený prostor na Google disku, kam můžete vkládat své nápady a poskytnout si na to navzájem zpětnou vazbu!

Je kurz pro mě, když jsem úplný začátečník?

Ano. Na workshopu si ujasníte, že máte dostatek materiálu na napsání knihy. Zároveň se tam dozvíte, jak ho případně rozpracovat dál.

Co je to Horké křeslo?

Na Zoomu můžete využít příležitost, že spolu budeme naživo, posadit se do pomyslného "horkého křesla" a společně probereme váš nápad na knihu vzniklou z vaší fanfikce.

Už je mi vše jasné, chci svou fanfikci přeměnit na knihu, kterou bud moci poslat do nakladatelství!