3měsíční online kurz

Kniha za 90 dní

Chcete napsat román? Detektivku? Fantasy?
Nebo naučnou knihu s nějakým know-how?

Potom je K90 právě pro vás!

Dárkový poukaz ke stažení

Už nějakou dobu toužíte napsat svoji vlastní knihu, jenže pořád se vám honí hlavou, že…

 • To bude vyžadovat spoustu času, který prostě nemáte.
 • Pořádně vlastně nevíte, jak na to.
 • Máte strach, jestli bude knížka dostatečně poutavá, aby zaujala čtenáře.

Možná, že už jste i něco napsat zkoušeli, ale buď se vám nepovedlo knihu dokončit, nebo se motáte stále v kruhu a nevíte, kudy kam.

Ale to, že zatím nemáte tolik zkušeností s psaním knih, nebo že se vám to dosud nepovedlo, neznamená, že to nemůžete dokázat. A už vůbec to neznamená, že byste to měli vzdát.

Jediné, co v tuhle chvíli potřebujete je vědět, jestli to doopravdy chcete! A já vám ukážu, jak přesně na to.

Absolventka Lucie Jehličková říká...

,,Ve Verčiných kurzech jsem se konečně naučila věci dotahovat do konce. Hodně mi pomohla úžasná atmosféra a síla komunity, která je v kurzech naprosto neskutečná. Kromě fungujícího know-how jsem tu také našla partu lidí, které snad mohu nazývat už svými přáteli. Děkuji, Verčo!"

Lucie Jehličková

Lucie Jehličková je autorkou knihy Kapitánova čest, která jí vyšla v roce 2023 u nakladatelství Euromedie Group / Ikar.

Kapitánova čest je historická romance z viktoriánské Anglie, jejímiž hlavními hrdiny jsou Američanka Frances a místní dandy Jack. Nic konkrétního ji k napsání příběhu neinspirovalo, předcházel mu velký třesk. Příběh se rozhodla napsat díky zálibě v "hate to love" románech.

V tříměsíčním kurzu K90:

 • ...vás naučím, jak si příběh nejen naplánovat, ale i vědět, jak ho psát, abyste ho dotáhli do úspěšného konce.
 • Získáte sebedůvěru, že i vaše kniha může vyjít v nakladatelství, i když jste doteď psali jen tak "do šuplíku" - pokud píšete knihu příběhovou.
 • Budete knihu psát tak, aby to pro vás bylo efektivní a dávalo vám to smysl.
 • Objevíte řadu vychytávek, které pomáhají při psaní, tvůrčím bloku a prokrastinaci.
 • Napíšete knihu, kterou budete moci nabízet v rámci svého online podnikání - pokud píšete knihu s nějakým know-how.

Absolventka Lucie Srňánková říká...

,,Dozvěděla jsem se spoustu informací ze zákoutí psaní, které jsem vůbec netušila. Naučila jsem se používat různé techniky a správné psaní určitých částí knihy, aby se čtenář nedokázal odtrhnout. A v neposlední řadě je Verča skvělá lektorka, ale i člověk, dokáže nabít energií a pocitem, že každý zvládne napsat knihu tak, aby vyšla v nakladatelství. O jejích kurzech by se dalo napsat daleko víc, ale víte co? Chcete vydat knihu? "

Lucie Jehličková

Lucce Srňánkové vyšla v roce 2022 kniha s názvem Ano, pane řediteli v nakladatelství Fortuna Libri.

Jedná se o erotický román pojednávající o lásce vzniklé na pracovišti, ale vše růžové v něm zboří minulost hlavního hrdiny. K jeho napsání autorku inspirovalo čtení příběhů z kancelářského prostředí. Rozhodla se ho napsat díky tomu, že se jí líbily příběhy, kde z nenávisti vzniká láska.

V K90 vás po celou dobu povedu krok za krokem tak, abyste na konci celého procesu na vlastní kůži zažili ten pocit, kdy v rukou svíráte svoji nově vydanou knihu.

Abyste zažili ten pocit, kdy si k ní můžete přivonět a říct si, že jste to vážně dokázali. Už teď jsem váš největší fanoušek!

Představte si…

 • Tu radost, když začne vaše kniha vznikat.
 • Tu euforii, když pochopíte, že ji skutečně dokážete napsat.
 • Ten pocit štěstí, když se začnou rýsovat její kontury.
 • To tvůrčí nadšení, když budete mít první návrh.
 • To naplnění, když se vám podaří příběh dokončit.
 • Jak se vám zatočí hlava, když spatříte svou knihu za výlohou knihkupectví.
 • Tu hrdost, až budete svou knihu podepisovat na autogramiádě a rozdávat ji svým blízkým.

Jediné, co vás dělí od splnění vašeho snu, je osvojit si jednoduchou a přehlednou metodu, která vás
s jistotou dovede k cíli. Stejně jako mne.

Absolventka Šárka Hieková (pseudonym Sarah Parsley) říká...

Proč jít do Verčiných kurzů? Protože napsat knihu není tak snadné, jak to vypadá, protože nehledě na to, jak silná je vaše motivace, přijde čas, kdy budete chtít se vším seknout. Protože každý spisovatel potřebuje, někoho, kdo ho podrží a povzbudí. Protože svému knižnímu miminku chcete dopřát ten nejlepší možný start do života.

Lucie Jehličková

Šárce Hiekové alias Sarah Parsley již vyšly knihy Třetí zahrada (Fortuna Libri, 2022), Jak chutná naděje (Alpress, 2023), Trnitá cesta (Fortuna Libri, 2023 a Možná už zítra (Moba, 2023).

Její knižní prvotina Třetí zahrada vypráví o mladé šlechtičně, která přijde o všechno a zbyde jí jen zahrada planých růží. Jak si s tím poradí? Emancipovaná dívka ve světě, který ještě není na emancipaci připraven. K jejímu napsání autorku inspiroval sen.

Trvalo mnoho let, než jsem se naučila řemeslu psaní knih.

Mezitím jsem ale začala žít velmi dynamický život – studovala jsem, chodila jsem do práce, setkávala jsem se s přáteli a pěstovala další koníčky. A ukázalo se, že psát knížku je časově velmi náročné.

Tedy – když neznáte jeden důležitý postup.

Absolventka Jana Jánská říká...

,,Verčiny kurzy doporučuji každému, kdo to myslí s psaním vážně. Kromě skvělé atmosféry mi daly přátele a vědomosti. Verča mi ukázala, jak do vlastních knih vložit to, co mě baví číst v cizích knihách, a přesto zůstat svá."

Lucie Jehličková

Jana Jánská je autorkou knih Dokonalé propojení (MOBA, 2022) a Mrazivá náruč (MOBA, 2023).

V knize Dokonalé propojení sledujeme sedm lidí, kteří mají motiv k zavraždění oblíbené učitelky Markéty. Rozvíjí se psychologie postav a jejich vypořádání se smrtí blízké osoby. 

V knize Mrazivá náruč vyšetřování smrti mladíka odkrývá rodinné vztahy, na jedné straně v rodině oběti, na druhé v rodině přítelkyně oběti. Mrazivá náruč byla autorčinou psychohygienou, kdy vlastní prožitky přenesla na literární postavy.

Jana je nyní součástí mého týmu a bude vám v rámci K90 pomáhat!

Mezi mou první a druhou vydanou knihou je dlouhých 12 let (!).

Pak jsem ale přišla na to, jak psát, když nemáte čas. Dnes mám vydaných celkem 8 knih (všechny vydané přes nakladatelství).

Vypracovala jsem si vlastní metodu, díky které může napsat knížku opravdu každý.

Když vám vyjde kniha, je to nezapomenutelný pocit. Zažila jsem to už osmkrát a pokaždé je to naprosto skvělé. 

Napoprvé to byla až nezvladatelná euforie.

Šla jsem setmělým Žižkovem (kde sídlilo nakladatelství) a smála jsem se na celé kolo, až mě oslovovali kolemjdoucí, co se mi tak skvělého přihodilo. Odpovídala jsem, že mi vyjde kniha, a úplně neznámí lidé mi blahopřáli.   

A přesně to můžete zažít i vy!

Absolventka Věrka Švach říká...

,,Bez Verčiny K90 bych neuvěřila, že napsat knihu, když nemám čas, je možné! V jejím kurzu je skvělá nakopávající energie, na které jsem se svezla spolu s další stovkou českých psavců. Díky všem, i když se neznáme, a díky Veru tobě, že předáváš světu to, kým jsi. Díky tomu jsem mohla i já předat touto písemnou formou světu to, kým jsem já.“

Lucie Jehličková

Věrka Švach je autorkou knihy Na cestě (Šanghajský příběh), která vyšla v roce 2023, v nakladatelství H.R.G.

Kniha je skutečným příběhem cesty Věrčiny osobní transformace - vnitřní změny - která vedla k hlubokému sebepoznání, sebepřijetí i nalezení životní spokojenosti. Je protkaná 19 vzdělávacími a inspirujícími sekcemi, ve kterých sdílí své know-how a odbornou zkušenost z práce na sobě, ze seberozvoje a životního koučinku.

Pojďte se naučit, jak napsat knihu, která má šanci na vydání!

Uvidíte, že se vám to podaří!

Jak bude kurz "K90" probíhat:

Naučíte se jednoduchou šestikrokovou metodu NESTOR, která vychází z toho, jak funguje náš mozek. Díky ní si ujasníte, že váš příběh obsahuje vše potřebné, a uděláte první kroky k jeho napsání.

Následně si příběh přetvoříte do "vizuální podoby", která bude vaší oporou i motivací během celého procesu psaní.

Ujasníte si, v jaké osobě a v jakém čase příběh vyprávět, jak psát poutavé popisy i dialogy a spoustu dalších potřebných technik.

Vytvoříte si svůj styl a během 90 dní přenesete svůj příběh do knižní podoby.

V členské sekci jsou videa označená vždy ikonami "jednorožce" a "mikroskopu", abyste věděli, zda je dané video pro knihy příběhové nebo knihy naučné s know-how.

Teď se na to pojďme podívat podrobně:

I. Modul
Metoda NESTOR a vizualizace vašeho příběhu

 • Naučíte se metodu NESTOR, díky které svou knihu úspěšně napíšete.
 • Nejprve se podíváme na to, jaký jste „psací typ“, a kde na vás kvůli tomu mohou (a budou) číhat ty největší nástrahy.
 • Naučíte se, jak už nikdy nezažívat zmatek z přílišného množství poznámek a v příběhu se neztrácet.
 • Zjistíte, jak předejít tomu, aby se vám příběh nekontrolovaně větvil a přiváděl vás tak k šílenství.
 • A také, jak zabránit tomu, že si některé věci ve vaší knize protiřečí, a najít způsob, jak vše sladit do příjemné harmonie.
 • Převedeme vaše schéma do vizuální podoby, abyste se během psaní nikdy neztratili.

"Díky Verče má knížka dostává hlavu, patu a potřebný smysl a řád. Její kurzy jsou zábavné, poučné a plné úžasných lidí, kteří mají stejný sen. Je to komunita respektujících lidí. Nemalé díky patří za motivaci, kterou ve mně každý den probouzí."

- Marie Hamáková 

Absolventka Magda Maxová říká...

,,Kurz jsem se rozhodla absolvovat z toho důvodu, že jsem měla v šuplíku téměř dokončený rukopis, jehož dokončení jsem odkládala celé 4 roky. Už během úvodního workshopu jsem ucítila takový příval energie, podpory a především víry, že knihu skutečně zvládnu vydat. Další pokračování kurzu mi pomohlo knihu učesat, a nadále mi pomáhá při psaní mojí druhé knihy Hovkong. Kurz rozhodně doporučuji, dává víru, know how a dril. A to je při psaní moc potřeba."

Lucie Jehličková

Magdalena Maxová je autorkou knihy Teorie býka, která vyšla v říjnu 2023 v nakladatelství Knihy Dobrovský).

Teorie býka je komedie o nenaplněných očekáváních, kulturních rozdílech, a jedné velké lásce, doprovázená humornými komentáři a sebeironickými promluvami hlavní hrdinky. Autorce byl inspirací skutečný příběh dvou lidí, jejichž láska a rozdílnost může fungovat snad jen v dobře napsané komedii. 

II. Modul
Technika psaní knihy

 • Zjistíte, co musíte rozhodnout, NEŽ začnete psát, a co stačí až během psaní nebo nakonec.
 • Naučíte se správně vybrat, jaký vypravěč je pro váš příběh nejvhodnější.
 • Jak rozhodnout, zda psát v první nebo ve třetí osobě, aby to ještě více podtrhlo dramatičnost.
 • Zda vyprávět v přítomném nebo minulém čase, aby to podporovalo zážitek čtenáře.
 • Jak vybrat jména pro své postavy, aby to sedělo na příběh a souznělo s vámi.
 • Jak dělit kapitoly tak, aby to čtenáře ještě více bavilo číst.
 • Jak se jednotlivá dějství liší obsahově i stylem psaní.

Absolventka Marie Domská říká...

,,Veroničiny kurzy mi daly ucelený pohled na román, detailní rozbor jeho částí. Rady, co funguje a co ne, typy, jak nefunkční části opravit, co dělat a proč. Atmosféra ve skupině mě nabíjela obrovskou motivací psát (a psát hodně!) a také získat sebevědomí oslovit nakladatele."

Lucie Jehličková

Marii Domské vyšla kniha Sivá krev v nakladatelství Host v roce 2023.

Kniha vypráví o Princi Esmedillovi bojujícím proti hadí bohyni, aby zbavil svůj lid (sivé elfy) jejího jedu.

Autorka se inspirovala romány o Drizztovi od autora R.A.Salvatore. Sivá krev vznikla jako touha nespokojeného čtenáře po Drizztově „bratrovi“, který bude mít podobné startovní podmínky, ale úplně jinou cestu.

"Lidi tě potřebují a pomáháš jim nejen s rukopisy, ale i sebevědomím, náladou a i osobním růstem. Děkuji mockrát za všechno ."

- Romana Špačková

III. Modul
Vlastní psaní

 • Naučíte se, jak knihu začít, aby co nejvíce upoutala.
 • Jak napsat co nejzajímavější prostředek.
 • …a jak knihu ukončit tak, aby z toho čtenář měl co největší zážitek.
 • Jak na popisy, aby nejen informovaly, ale i bavily (vás i čtenáře).
 • Jak psát poutavé dialogy, a co vše lze dialogem vyjádřit (budete se divit!).

IV. Modul
Klíče ke strhujícímu románu

 • Naučíte se, kdy, jak a co odhalit čtenářům, aby neustále chtěli číst pořád dál.
 • Jak čtenáře nenechat ani chvíli vydechnout.
 • Jak vyvolat v čtenáři otázku: Copak se z TOHO můžou dostat???
 • Jak a kdy čtenáři prozradit to největší tajemství, které všechno vysvětlí.
 • Co je technika "vánočního řetězu" , a jak vám pomůže psát poutavě.
 • Jak pracovat s technikou "malé smrti" , a proč příběhy s ní jsou pro čtenáře silnější.

Absolvent Michal Zmítko říká...

,,Verčin přístup a její styl vedení kurzů mi plně vyhovuje a mohu ji jen doporučit. Naučil jsem se spoustu věcí, které fungují, a znovu a znovu mi potvrzují, že Verča ví o čem mluví a její postupy jsou správné. Jen díky ní a jejím kurzům mám knihu těsně před vydáním a další připravuji na odeslání do nakladatelství. Bez jejích kurzů, zkušeností a rad bych to nikdy nedokázal. Krom toho jsem v jejích kurzech potkal mnoho super lidí a získal mnoho úžasných přátel."

Lucie Jehličková

Michal Zmítko je autorem knihy Měč pro krále, která vyšla 6.2.2024 u nakladatelství Fortuna Libri. Kniha vypráví příběh obyčejných lidí ze středověké Přelouče, kolem kterých se roztočily nebezpečné víry osudu.

K příběhu ho inspirovala představa, jak tehdy vypadalo městečko, ve kterém žije. Také jací lidé v něm přebývali. Michal miluje středověk a chtěl tuto dobu zažít alespoň v příběhu. Nyní píše historický román s mysteriozními prvky.

Vstupte a už brzy můžete mít první verzi své knihy v rukou!

Poslechněte si, co o říkají další absolventi mých předchozích kurzů...

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Forma kurzu "K90":

Začínáme na podzim 2024, abyste měli dostatek času otřepat se z letní dovolené 🙂

 • Dostanete přístup do členské sekce, kde najdete jednotlivé lekce s výukovými videi. Ke každé lekci budou akční kroky.
 • Kurz budou doplňovat pracovní listy, které vás povedou.
 • Každý týden najdete ve skupině nové vlákno na otázky, na které vám budu odpovídat v živém vysílání či na Zoomu. .
 • Každých 14 dní proběhne skupinové setkání na Zoomu, kde můžeme oslavit vaše pokroky a vy můžete klást jakékoli otázky o psaní své knížky.
 • Zároveň získáte tzv. Psacího parťáka. Když budete mít zájem, vytvoříte dvojice, a po celých 90 dní si budete navzájem oporou a "beta čtenáři".
 • Každý týden proběhne řízený co-working v Písárně na Zoomu se skvělýma holkama z mého týmu - Janou Jánskou a Maruškou Hamákovou.

A to nejdůležitější:

Ke kurzu bude uzavřená FB skupina, kde můžete sdílet své pokroky, dávat si navzájem zpětnou vazbu, motivovat se, nechat se strhnout skupinovou atmosférou, a kde samozřejmě dostanete i moji podporu po celých 12 týdnů 💖, a poté bude uzavřena.

Uvidíte, co skupinová atmosféra plná podpory a motivace udělá s psaním vaší knížky!

(Součástí kurzu není moje individuální podpora přes messenger, email či SMS.)

 

Mimořádné bonusy

Okamžitý přístup do tzv. K90 Light hned po zakoupení, tedy úvodní části K90, kde vás učím postavit správně základy celé knihy pomocí metody NESTOR (na základě fungování levé a pravé hemisféry), ověřit, že má kniha vše, co potřebuje, a vyrobení nástěnky s rozložením příběhu.

Další bonus pro ty z vás, co koupíte v předprodeji:

Mimořádný Zoom uprostřed léta s bonusovou lekcí na téma Jak psát ve dvou časových rovinách. Téma se netýká vás všech, ale třeba vás to také zaujme. A všichni můžete se mnou probrat, co zrovna budete při psaní řešit (nejen ve videolekcích v K90).

"Super kolektiv lidí, kteří neskutečně nabudí a zároveň jsou stejní šílenci jako já, takže se necítím hloupě, že píšu. Verča, která má tolik trpělivosti, že každému znovu a znovu vysvětlí, co potřebuje..."

- Kateřina Kožená

Absolventka Iva Šmídová říká...

,,Stejně jako interiérový design, tak i psaní knihy má svá pravidla a Verča je umí předat srozumitelnou a zábavnou formou. Navíc umí povzbudit a dodat energii, abyste své dílko dokončili. Možná za rohem čeká někdo, kdo si právě váš příběh potřebuje přečíst."

Lucie Jehličková

Iva Šmídová je autorkou knihy Útulný domov krok za krokem, která vyšla v nakladatelství Nakladatelský dům GRADA v říjnu 2022.

Kniha čtenáře provází celým procesem navrhování interiéru domova.  Rozhodla se ji napsat, aby se návod na to, jak si to doma udělat hezké a praktické, dostal k co nejvíce lidem.

Skvělé bonusy, které vás ještě více podpoří

 • Šablona motivační obálky vaší knihy + videonávod.
 • Cvičebnice, jak rozpohybovat zaseknutou Úču nebo zaseknutého Supermana.
 • Návod, jak vytvořit/pojmenovat svoji metodu pro naučnou knihu s know-how.
 • Seznam 50 příkladů názvů knih pro knihy příběhové a 50 příkladů názvů knih včetně podtitulů pro knihy naučné s know-how.
 • Návod, jak knihu diktovat a rovnou převádět na text a ušetřit si tím spoustu času.
 • Příklady z knih k různým jevům, které zlepší vaše psaní.
 • Šablona 1. dějství, abyste měli opravdu strhující začátek knihy.
  Návod, jak psát 2. díl své knihy.
 • ​​Komentovaná kniha „Tisíc kousků tebe“ s vypíchnutím různých psacích technik.
 • Návod, jak na QR kódy v naučné knize.
 • Bonus od byznys mentorky a specialistky na online kampaně Ingrid Dach: Jak kampaňovat podnikatelskou knihu (dostanete jej na závěr K90).
 • Dva bonusové živé workshopy, které jsou součástí K90, vaše psaní ještě více usnadní:
  1. Jak zatočit s vnitřním kritikem
  2. Jak harmonizovat levou a pravou hemisféru mozku, aby vám Úča se Supermanem spolupracovali ještě lépe.

 

"Co mě ale nejvíce těší, je, jak moc jsem se posunula v knize. Kdybych to psala sama bez kurzů, tak věřím, že tam, kde jsem teď bych se dostala možná tak za rok."

- Adéla Šefrová 

Pro koho je kurz vhodný?

 • Pro každého, kdo má v životě prakticky všechno, ale "něco" mu ještě chybí. A to "něco" je splněný sen v podobě napsané knížky. 💖
 • Pro každého, kdo má nápad na příběh, a chtěl by konečně začít psát.
 • I pro každého, kdo už píše, ale není si jistý, že se vydal tím správným směrem.
 • A také pro každého, kdo se bojí, že k napsání knížky by potřeboval spoustu času, a neví, jak to vyřešit.
 • Pro každého, kdo má online podnikání a rád by ho obohatil o knihu se svým know-how.

Už brzy budete moci pyšně ukazovat svou knihu stejně jako na obrázku!

Napsat první verzi knihy po poslední tečku je možné už za méně než tři měsíce. Pokud budete plnit kroky z videolekcí, velmi rychle uvidíte hmatatelné výsledky.

Zároveň nikde není stanoveno, za jak dlouho musí kniha vzniknout. Z K90 si odnesete nejen výsledky, ale i zážitek, začlenění do komunity, spoustu motivace a inspirace a začlenění do rodiny nadšených psavců.

Jen si představte to neskutečné štěstí, až uvidíte svou knížku za výlohou knihkupectví! 

Absolventka Barbora Majchráková říká...

,,Když jsem knížku psala, dostala jsem se do fáze, kdy jsem nevěděla, jak dál. Zasekla jsem se. V tu dobu jsem objevila kurz K90, který mi pomohl se v psaní zpátky nastartovat. V kurzu byla díky lektorce úžasná energie a skvělá atmosféra, což beru jako velké benefity, protože psaní je hodně osamělá činnost a člověk při něm kolikrát přesně takovou energickou vzpruhu potřebuje. Po každé lekci jsem měla vždycky obrovskou chuť sednout k počítači a pokračovat v psaní."

Lucie Jehličková

Barbora Majchráková je autorkou knihy Pod Kaštanem, která vyšla v roce 2023 v nakladatelství ARGO spol. s.r.o

Jde o romantickou letní komedii o nových začátcích, i o tom, že není vždy všechno tak, jako se na první pohled zdá, a že život s panem Dokonalým je někdy pořádná fuška. 

Příběh se rozhodla napsat, protože sama ráda četla oddechové romantické knížky a chtěla napsat takovou, u které by čtenářky mohly na chvilku zapomenout na běžné každodenní starosti.

A tady ještě pár videovideoreferencí...

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Absolventka Katka Lišaníková říká...

,,Verčiny kurzy člověka seznámí se základními principy psaní příběhů, díky kterým nejenom že úspěšně zamýšlený příběh dopíše, ale také je schopný v něm uplatnit metody, aby se z jeho příběhu stalo poutavé vyprávění, a aby si z něj čtenář odnášel zamýšlené poselství. Obrovskou přidanou hodnotou jsou sami kurzisté, kteří ženou člověka vpřed, umožní mu sdílet a probírat veškeré otázky, pochyby a úspěchy a časem se vlastně stanou jeho psací rodinou."

Lucie Jehličková

Katka Lišaníková je autorkou povídek ve dvou sbornících, a to Můj první polibek, povídka: Navždy tvůj, napsal Roy Butterfield, vydalo nakladatelství Red v listopadu 2021 a V krvi a hrůze zrozeni, povídka: Bestie z Alcatrazu, vydalo nakladatelství Fobos v lednu 2023.

Obě sbírky patří pod Naše nakladatelství (Dobrovský). V obojím případě se jednalo o povídkovou soutěž, kterou vyhlásilo Knihkupectví Dobrovský. Součástí odměny pro 20 výherců byla publikace povídky v tištěné sbírce a publikace povídky jako samostatné e-knihy na stránkách Dobrovský s vlastní obálkou.

Kurzem "K90" vás bude provázet

Veronika Matysová

Spisovatelka a zakladatelka projektu Odstartujte svoji knihu

"Jmenuji se Veronika Matysová, jsem spisovatelka a lektorka psaní knih. Už více než pět let pomáhám začínajícím autorům s psaním knížky od prvního písmenka po její dokončení.

Jsem autorkou unikátní metody psaní knih prostřednictvím využívání pravé a levé hemisféry mozku (Úči a Supermana), díky ní mám již osm knih vydaných přes nakladatelství.

Absolventům mých kurzů již vycházejí knihy, mnozí zaznamenali úspěchy v soutěžích, a jiní se svému snu o napsání knihy velmi přiblížili.

Věřím, že napsat knihu může každý, kdo to opravdu chce, když má správné odhodlání a má to správné vedení. Mým posláním je vás na této cestě provázet. 

A ještě, co říkají o mých kurzech...

"Verča je úžasná lektorka, jenž má na srdci nás víc a víc posouvat k vytouženému cíli. Její kurzy jsou plné AHA momentů a vychytávek, které pomáhají při psaní, bloku a prokrastinaci. Vše je podáno jednoduchou a srozumitelnou formou. A hlavně komunita kolem ní je milá, vstřícná a nikdo si na nic nehraje."

- Michal Unar

"Představ si, že začínáš psát a nic o tom nevíš. Chceš ale, aby tvé výsledné dílo k něčemu bylo, protože i když zatím píšeš pouze do šuplíku, tak to musí za něco stát. Hledání rad na netu přinese pouze obecné informace. Veronika tě přitom vede od prvních krůčků, je nesmírně empatická, milá, ale hlavně je profesionál, který ví, o čem mluví. Jakmile její kurz absolvuješ, už víš, kde začít, čeho se chytit, a jak pokračovat. Zjistíš, zda tvůj příběh funguje a má šanci. A co je nejdůležitější: i když původně píšeš do šuplíku, strhne tě tak, že dokonce přemýšlíš o tom, zda to nakonec raději nevydáš. Vřele doporučuji!"

- Blanka Metelková

"Líbil se mi Verči přístup. Od začátku byla milá, příjemná. Na vše trpělivě odpovídala. Navíc její prezentace jsou zajímavé a chytlavé už od začátku. Mluví poutavě a každé její slovo jsem hltala 🙂 ...Verča ví, co dělá, jak se to dělá a skvěle to předává dál a ja věřím, že se mezi náma zrodí noví spisovatelé. Včetně mě!"

- Irena Tancošová

"Veronika je tak úžasně pozitivní člověk plný energie a dobré nálady, jakých dnes mnoho nepotkáte. Vždy jsem se těšil na její lekce a Zoomy, protože, ať jsem před nimi měl jakoukoliv náladu a energii na bodu mrazu, po její hodině jsem se cítil naprosto super. Navíc k Letní škole vytvořila i zvláštní Fb skupinu, kde to úžasně žilo. ...Absolvval jsem s Veronikou Jarní kurz a nyní i Letní školu a zpětně i její Klíč. Jsou to naprosto úžasné projekty, které jsem si plně užil a vždy mi bylo líto, že skončily. Rozhodně bych je doporučil všem začínajícím autorům, protože získáte mnoho a mnoho zajímavých rad, tipů a AHA momentů a krom toho i velké množství energie "do toho jít"."

- Michal Zmítko

"Skvělá atmosféra, profesionální a citlivé podání informací, cenná zpětná vazba od Veroniky v živém kontaktu, všestranná podpora v kolektivu, zábava a emoční pohodlí, propojení v rámci společného tvoření.
Veronikakaždého vezme za ruku a povede až k úplnému dokončení své vlastní knihy! Jsem více než nadšená, mé knihy už mají pevnou podobu a lidé se na ně těší :)"

- Tina Prokopová

"Na základe rád od Veroniky sa ukázalo,ako dobre sa dá pohrať s textom bez toho, aby človek pociťoval stres, tlak a obavy. Dokonca nás naučila ako začať robiť písanie v rámci rutiny, no aby to zakaždým vyzeralo ako nové dobrodružstvo. Písanie začalo byť opäť zábavou a niečím, čo sa dá robiť aj v prípade, keď nie je čas. Konečne sa nemusím báť prokastinácie a to asi hovorí za všetko."

- Jana Farkašová

A za kolik pořídíte tento ucelený kurz, díky němuž napíšete první verzi své knihy od prvotního nápadu po poslední tečku?

7.700 Kč

Brány pro vstup jsou otevřené do úterý 21. května 2024 22:00!

DŮLEŽITÉ: Pokud jste K90 již absolvovali, mrkněte do e-mailu, máte tam zvýhodněnou nabídku!

Pojďte konečně vykročit vstříc svému snu - a hlavně, nebuďte na to sami!

Nejčastější otázky a odpovědi

Je kurz pro mě, když jsem úplný začátečník?

Přesně tak, kurz je především pro úplné začátečníky.

Kolik času mi kurz zabere?

Kurz potrvá 90 dní. Cílem je napsat první verzi knížky od začátku do konce. A to se neudělá samo. Lekce každý týden zaberou asi 30 minut, ale bez samotného psaní knížka nevznikne. 🙂

Je kurz pro mne, když už mám knížku prakticky hotovou, ale přesto mě to zajímá?

Kurz je otevřený všem. Každý tam může najít techniku, o které nevěděl. Podpora skupiny je neocenitelná, a každotýdenní otázky a odpovědi také mohou s lecčím pomoci. Takže určitě ano. 🙂

Jak dlouho mi zůstanou přístupy do kurzu?

Přístupy vám zůstanou tři roky.

Kde bude kurz probíhat?

Videa budou zveřejněná každé pondělí ve členské sekci ke kurzu. Přístupy do ní dostanete na jeho začátku.

Aktivita ke kurzu bude probíhat v uzavřené FB skupině. I přístupy do ní dostanete před začátkem. Po 12 týdnů budete mít ve skupině mou podporu, a poté bude uzavřena.

Musím si stahovat aplikaci Zoom?

Nemusíte. Je to s ní lepší, má více funkcí, ale i já sama vysílám pouze přes prohlížeč. Když vám Zoom nabídne aplikaci ke stažení, ignorujte to a klikněte, že se chcete připojit z prohlížeče.

Co je to psací parťák?

Psací parťák tu bude pro vás po celou dobu kurzu (a třeba i po jeho skončení!). Můžete spolu sdílet ukázky z textu, radit se o akčních krocích a prostě si navzájem pomáhat. Nebude to povinné, ale ukázalo se, že většina lidí o to stojí! 🙂

Je možné kurz pořídit na splátky?

Ne, platba na splátky není možná.

V červnu se stanu plátcem DPH a vaše platba musí být připsána nejpozději 30. května 2024 (tedy v případě objednávek ze Slovenska, kdy platí, že je možná pouze kartou, musí být odeslána nejpozději 27. května). 

Kdy se otevře FB skupina ke kurzu

Otevře se krátce před začátkem, dostanete o tom včas informaci emailem! Tak si mě nezapomeňte přesunout do složky příchozí, ať o to nepřijdete!

Když je v názvu 90 dní, bude aktivita každý den?

Akční kroky dostanete vždy v pondělí na celý týden. Pak proběhne vysílání s odpověďmi na vaše otázky. Na vás bude, jak si během týdne aktivitu rozvrhnete.

Je kurz pro mě, když s online podnikáním teprve začínám, ale chci napsat knížku se svým know-how??

Na samotném začátku podnikání bych doporučila soustředit se spíš na budování komunity a databáze, ale pokud je Tvá touha napsat knihu silná, nebudu Ti bránit 🙂

Můžu zaplatit převodem?

V rámci ČR ano, jakmile kliknete objednat, přijde vám e-mail s údaji pro bankovní převod.

Ze Slovenska platby pouze kartou!

V červnu se stanu plátcem DPH a vaše platba musí být připsána nejpozději 30. května 2024 (tedy v případě objednávek ze Slovenska, kdy platí, že je možná pouze kartou, musí být odeslána nejpozději 27. května). 

Už je mi vše jasné, jdu do toho!