3měsíční online kurz

Kniha za 90 dní

Chcete napsat román? Detektivku? Fantasy?
Nebo naučnou knihu s nějakým know-how?

Potom je K90 právě pro vás!

Už nějakou dobu toužíte napsat svoji vlastní knihu, jenže pořád se vám honí hlavou, že…

 • To bude vyžadovat spoustu času, který prostě nemáte.
 • Pořádně vlastně nevíte, jak na to.
 • Máte strach, jestli bude knížka dostatečně poutavá, aby zaujala nejen čtenáře, ale i nakladatele.

Možná, že už jste i něco napsat zkoušeli, ale buď se vám nepovedlo knihu dokončit, nebo se motáte stále v kruhu a nevíte, kudy kam.

Ale to, že zatím nemáte tolik zkušeností s psaním knih, nebo že se vám dosud nepovedlo žádnou knihu vydat, ještě neznamená, že to nemůžete dokázat. A už vůbec to neznamená, že byste to měli vzdát.

Jediné, co v tuhle chvíli potřebujete je vědět, jestli to doopravdy chcete! A já vám ukážu, jak přesně na to.

Absolventka Lucie Jehličková říká...

,,Ve Verčiných kurzech jsem se konečně naučila věci dotahovat do konce. Hodně mi pomohla úžasná atmosféra a síla komunity, která je v kurzech naprosto neskutečná. Kromě fungujícího know-how jsem tu také našla partu lidí, které snad mohu nazývat už svými přáteli. Děkuji, Verčo!"

Lucie Jehličková

Lucie Jehličková je autorkou knihy Kapitánova čest, která jí vyšla v roce 2023 u nakladatelství Euromedie Group / Ikar.

Kapitánova čest je historická romance z viktoriánské Anglie, jejímiž hlavními hrdiny jsou Američanka Frances a místní dandy Jack. Nic konkrétního ji k napsání příběhu neinspirovalo, předcházel mu velký třesk. Příběh se rozhodla napsat díky zálibě v "hate to love" románech.

V tříměsíčním kurzu K90:

 • ...vás naučím, jak si příběh nejen naplánovat, ale i vědět, jak ho psát, abyste ho dotáhli do úspěšného konce.
 • Získáte sebedůvěru, že i vaše kniha může vyjít v nakladatelství, i když jste doteď psali jen tak "do šuplíku" - pokud píšete knihu příběhovou.
 • Budete knihu psát tak, aby to pro vás bylo efektivní a dávalo vám to smysl.
 • Objevíte řadu vychytávek, které pomáhají při psaní, tvůrčím bloku a prokrastinaci.
 • Napíšete knihu, kterou budete moci nabízet v rámci svého online podnikání - pokud píšete knihu s nějakým know-how.

Absolventka Lucie Srňánková říká...

,,Dozvěděla jsem se spoustu informací ze zákoutí psaní, které jsem vůbec netušila. Naučila jsem se používat různé techniky a správné psaní určitých částí knihy, aby se čtenář nedokázal odtrhnout. A v neposlední řadě je Verča skvělá lektorka, ale i člověk, dokáže nabít energií a pocitem, že každý zvládne napsat knihu tak, aby vyšla v nakladatelství. O jejích kurzech by se dalo napsat daleko víc, ale víte co? Chcete vydat knihu? "

Lucie Jehličková

Lucce Srňánkové vyšla v roce 2022 kniha s názvem Ano, pane řediteli v nakladatelství Fortuna Libri.

Jedná se o erotický román pojednávající o lásce vzniklé na pracovišti, ale vše růžové v něm zboří minulost hlavního hrdiny. K jeho napsání autorku inspirovalo čtení příběhů z kancelářského prostředí. Rozhodla se ho napsat díky tomu, že se jí líbily příběhy, kde z nenávisti vzniká láska.

V K90 vás po celou dobu vás povedu krok za krokem tak, abyste na konci celého procesu na vlastní kůži zažili ten pocit, kdy v rukou svíráte svoji nově vydanou knihu.

Abyste zažili ten pocit, kdy si k ní můžete přivonět a říct si, že jste to vážně dokázali. Už teď jsem váš největší fanoušek!

Představte si…

 • Tu radost, když začne vaše kniha vznikat.
 • Tu euforii, když pochopíte, že ji skutečně dokážete napsat.
 • Ten pocit štěstí, když se začnou rýsovat její kontury.
 • To tvůrčí nadšení, když budete mít první návrh.
 • To naplnění, když se vám podaří příběh dokončit.
 • Jak se vám zatočí hlava, když spatříte svou knihu za výlohou knihkupectví.
 • Tu hrdost, až budete svou knihu podepisovat na autogramiádě a rozdávat ji svým blízkým.

Jediné, co vás dělí od splnění vašeho snu, je osvojit si jednoduchou a přehlednou metodu, která vás
s jistotou dovede k cíli. Stejně jako mne.

Absolventka Šárka Hieková (pseudonym Sarah Parsley) říká...

Proč jít do Verčiných kurzů? Protože napsat knihu není tak snadné, jak to vypadá, protože nehledě na to, jak silná je vaše motivace, přijde čas, kdy budete chtít se vším seknout. Protože každý spisovatel potřebuje, někoho, kdo ho podrží povzbudí. Protože svému knižnímu miminku chcete dopřát ten nejlepší možný start do života.

Lucie Jehličková

Šárce Hiekové alias Sarah Parsley již vyšly knihy Třetí zahrada (Fortuna Libri, 2022), Jak chutná naděje (Alpress, 2023), Trnitá cesta (Fortuna Libri, 2023 a Možná už zítra (Moba, 2023).

Její knižní prvotina Třetí zahrada vypráví o mladé šlechtičně, která přijde o všechno a zbyde jí jen zahrada planých růží. Jak si s tím poradí? Emancipovaná dívka ve světě, který ještě není na emancipaci připraven. K jejímu napsání autorku inspiroval sen.

Kurz "Kniha za 90 dní" se bude znovu otevírat už brzy.

Pokud chcete dostat informaci o tom, kdy bude zase přístupný, zanechte svůj e-mail a dozvíte se to mezi prvními!

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je já Veronika Matysová, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy.

Absolventka Jana Jánská říká...

,,Verčiny kurzy doporučuji každému, kdo to myslí s psaním vážně. Kromě skvělé atmosféry mi daly přátele a vědomosti. Verča mi ukázala, jak do vlastních knih vložit to, co mě baví číst v cizích knihách, a přesto zůstat svá."

Lucie Jehličková

Jana Jánská je autorkou knih Dokonalé propojení (MOBA, 2022) a Mrazivá náruč (MOBA, 2023).

V knize Dokonalé propojení sledujeme sedm lidí, kteří mají motiv k zavraždění oblíbené učitelky Markéty. Rozvíjí se psychologie postav a jejich vypořádání se smrtí blízké osoby. 

V knize Mrazivá náruč vyšetřování smrti mladíka odkrývá rodinné vztahy, na jedné straně v rodině oběti, na druhé v rodině přítelkyně oběti. Mrazivá náruč byla autorčinou psychohygienou, kdy vlastní prožitky přenesla na literární postavy.

Jana je nyní součástí mého týmu a bude vám v rámci K90 pomáhat!

Absolventka Věrka Švach říká...

,,Bez Verčiny K90 bych neuvěřila, že napsat knihu, když nemám čas, je možné! V jejím kurzu je skvělá nakopávající energie, na které jsem se svezla spolu s další stovkou českých psavců. Díky všem, i když se neznáme, a díky Veru tobě, že předáváš světu to, kým jsi. Díky tomu jsem mohla i já předat touto písemnou formou světu to, kým jsem já.“

Lucie Jehličková

Věrka Švach je autorkou knihy Na cestě (Šanghajský příběh), která vyšla v roce 2023, v nakladatelství H.R.G.

Kniha je skutečným příběhem cesty Věrčiny osobní transformace - vnitřní změny - která vedla k hlubokému sebepoznání, sebepřijetí i nalezení životní spokojenosti. Je protkaná 19 vzdělávacími a inspirujícími sekcemi, ve kterých sdílí své know-how a odbornou zkušenost z práce na sobě, ze seberozvoje a životního koučinku.

Kurz "Kniha za 90 dní" se bude znovu otevírat už brzy.

Pokud chcete dostat informaci o tom, kdy bude zase přístupný, zanechte svůj e-mail a dozvíte se to mezi prvními!

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je já Veronika Matysová, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy.

Poslechněte si, co o říkají absolventi mých předchozích kurzů...

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Kurzem "K90" vás bude provázet

Veronika Matysová

Spisovatelka a zakladatelka projektu Odstartujte svoji knihu

"Jmenuji se Veronika Matysová, jsem spisovatelka a lektorka psaní knih. Už více než pět let pomáhám začínajícím autorům s psaním knížky od prvního písmenka po její dokončení.

Jsem autorkou unikání metody psaní knih prostřednictvím využívání pravé a levé hemisféry mozku (úči a Supermana), díky mám již osm knih vydaných přes nakladatelství.

Absolventům mých kurzů již vycházejí knihy, mnozí zaznamenali úspěchy v soutěžích, a jiní se svému snu o napsání knihy velmi přiblížili.

Věřím, že napsat knihu může každý, kdo to opravdu chce, když má správné odhodlání a má to správné vedení. Mým posláním je vás na této cestě provázet. 

Absolventka Magda Maxová říká...

,,Kurz jsem se rozhodla absolvovat z toho důvodu, že jsem měla v šuplíku téměř dokončený rukopis, jehož dokončení jsem odkládala celé 4 roky. Už během úvodního workshopu jsem ucítila takový příval energie, podpory a především víry, že knihu skutečně zvládnu vydat. Další pokračování kurzu mi pomohlo knihu učesat, a nadále mi pomáhá při psaní mojí druhé knihy Hovkong. Kurz rozhodně doporučuji, dává víru, know how a dril. A to je při psaní moc potřeba."

Lucie Jehličková

Magdalena Maxová je autorkou knihy Teorie býka (vychází 1.10.2023 v nakladatelství Knihy Dobrovský).

Teorie býka je komedie o nenaplněných očekáváních, kulturních rozdílech, a jedné velké lásce, doprovázená humornými komentáři a sebeironickými promluvami hlavní hrdinky. Autorce byl inspirací skutečný příběh dvou lidí, jejichž láska a rozdílnost může fungovat snad jen v dobře napsané komedii. 

Absolventka Marie Domská říká...

,,Veroničiny kurzy mi daly ucelený pohled na román, detailní rozbor jeho částí. Rady, co funguje a co ne, typy, jak nefunkční části opravit, co dělat a proč. Atmosféra ve skupině mě nabíjela obrovskou motivací psát (a psát hodně!) a také získat sebevědomí oslovit nakladatele."

Lucie Jehličková

Marii Domské vyšla kniha Sivá krev v nakladatelství Host v roce 2023.

Kniha vypráví o Princi Esmedillovi bojujícím proti hadí bohyni, aby zbavil svůj lid (sivé elfy) jejího jedu.

Autorka se inspirovala romány o Drizztovi od autora R.A.Salvatore. Sivá krev vznikla jako touha nespokojeného čtenáře po Drizztově „bratrovi“, který bude mít podobné startovní podmínky, ale úplně jinou cestu.

Absolvent Michal Zmítko říká...

,,Verčin přístup a její styl vedení kurzů mi plně vyhovuje a mohu ji jen doporučit. Naučil jsem se spoustu věcí, které fungují, a znovu a znovu mi potvrzují, že Verča ví o čem mluví a její postupy jsou správné. Jen díky ní a jejím kurzům mám knihu těsně před vydáním a další připravuji na odeslání do nakladatelství. Bez jejích kurzů, zkušeností a rad bych to nikdy nedokázal. Krom toho jsem v jejich kurzech potkal mnoho super lidí a získal mnoho úžasných přátel."

Lucie Jehličková

Michal Zmítko je autorem knihy Ve stínu roštu. Kniha vypráví příběh obyčejných lidí ze středověké Přelouče, kolem kterých se roztočily nebezpečné víry osudu.

K příběhu ho inspirovala představa, jak tehdy vypadalo městečko, ve kterém žije. Také jací lidé v něm přebývali. Michal miluje středověk a chtěl tuto dobu zažít alespoň v příběhu. Nyní píše historický román s mysteriozními prvky.

Absolventka Iva Šmídová říká...

,,Stejně jako interiérový design, tak i psaní knihy má svá pravidla a Verča je umí předat srozumitelnou a zábavnou formou. Navíc umí povzbudit a dodat energii, abyste své dílko dokončili. Možná za rohem čeká někdo, kdo si právě váš příběh potřebuje přečíst."

Lucie Jehličková

Iva Šmídová je autorkou knihy Útulný domov krok za krokem, která vyšla v nakladatelství Nakladatelský dům GRADA v říjnu 2022.

Kniha čtenáře provází celým procesem navrhování interiéru domova.  Rozhodla se ji napsat, aby se návod na to, jak si to doma udělat hezké a praktické, dostal k co nejvíce lidem.

Absolventka Barbora Majchráková říká...

,,Když jsem knížku psala, dostala jsem se do fáze, kdy jsem nevěděla, jak dál. Zasekla jsem se. V tu dobu jsem objevila kurz K90, který mi pomohl se v psaní zpátky nastartovat. V kurzu byla díky lektorce úžasná energie a skvělá atmosféra, což beru jako velké benefity, protože psaní je hodně osamělá činnost a člověk při něm kolikrát přesně takovou energickou vzpruhu potřebuje. Po každé lekci jsem měla vždycky obrovskou chuť sednout k počítači a pokračovat v psaní."

Lucie Jehličková

Barbora Majchráková je autorkou knihy Pod Kaštanem, která vyšla v roce 2023 v nakladatelství ARGO spol. s.r.o

Jde o romantickou letní komedii o nových začátcích, i o tom, že není vždy všechno tak, jako se na první pohled zdá, a že život s panem Dokonalým je někdy pořádná fuška. 

Příběh se rozhodla napsat, protože sama ráda četla oddechové romantické knížky a chtěla napsat takovou, u které by čtenářky mohly na chvilku zapomenout na běžné každodenní starosti.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Absolventka Katka Lišaníková říká...

,,Verčiny kurzy člověka seznámí se základními principy psaní příběhů, díky kterým nejenom že úspěšně zamýšlený příběh dopíše, ale také je schopný v něm uplatnit metody, aby se z jeho příběhu stalo poutavé vyprávění, a aby si z něj čtenář odnášel zamýšlené poselství. Obrovskou přidanou hodnotou jsou sami kurzisté, kteří ženou člověka vpřed, umožní mu sdílet a probírat veškeré otázky, pochyby a úspěchy a časem se vlastně stanou jeho psací rodinou."

Lucie Jehličková

Katka Lišaníková je autorkou povídek ve dvou sbornících, a to Můj první polibek, povídka: Navždy tvůj, napsal Roy Butterfield, vydalo nakladatelství Red v listopadu 2021 a V krvi a hrůze zrozeni, povídka: Bestie z Alcatrazu, vydalo nakladatelství Fobos v lednu 2023.

Obě sbírky patří pod Naše nakladatelství (Dobrovský). V obojím případě se jednalo o povídkovou soutěž, kterou vyhlásilo Knihkupectví Dobrovský. Součástí odměny pro 20 výherců byla publikace povídky v tištěné sbírce a publikace povídky jako samostatné e-knihy na stránkách Dobrovský s vlastní obálkou.

Kurz "Kniha za 90 dní" se bude znovu otevírat už brzy.

Pokud chcete dostat informaci o tom, kdy bude zase přístupný, zanechte svůj e-mail a dozvíte se to mezi prvními!

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je já Veronika Matysová, na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vychází z české a evropské legislativy.

Maruška absolvovala 3 kurzy a napsala 3 knihy

"Myslím si, že bez kurzů bych ani jednu z knížek nedokončila. Kurzy byly pro mě velkou dávkou inspirace, motivace. Našla jsem si v nich spoustu stejně smýšlejících lidí, kteří mě podporovali."

Více sdílení Marušky najdete ve videu:


Katka neprošla žádným jiným kurzem, ale už nikdy nebude hledat někoho jiného

"Verča mě naučila, že žádný nápad není moc malý, že žádná myšlenka není špatná a ze všeho se dá vytřískat maximum tak, aby to zaujalo nejenom mě jako pisatele, ale i čtenáře.

Verča nám vždycky otevře nové obzory, ukáže nám řešení, která by nás ani nenapadla. Verča je tady pro nás, vždy pomůže, nabídne své rady a zkušenost.“

Více sdílení Katky najdete ve videu:

A ještě, co říkají o mých kurzech...

"Verča je úžasná lektorka, jenž má na srdci nás víc a víc posouvat k vytouženému cíli. Její kurzy jsou plné AHA momentů a vychytávek, které pomáhají při psaní, bloku a prokrastinaci. Vše je podáno jednoduchou a srozumitelnou formou. A hlavně komunita kolem ní je milá, vstřícná a nikdo si na nic nehraje."

- Michal Unar

 

 

"Představ si, že začínáš psát a nic o tom nevíš. Chceš ale, aby tvé výsledné dílo k něčemu bylo, protože i když zatím píšeš pouze do šuplíku, tak to musí za něco stát. Hledání rad na netu přinese pouze obecné informace. Veronika tě přitom vede od prvních krůčků, je nesmírně empatická, milá, ale hlavně je profesionál, který ví, o čem mluví. Jakmile její kurz absolvuješ, už víš, kde začít, čeho se chytit, a jak pokračovat. Zjistíš, zda tvůj příběh funguje a má šanci. A co je nejdůležitější: i když původně píšeš do šuplíku, strhne tě tak, že dokonce přemýšlíš o tom, zda to nakonec raději nevydáš. Vřele doporučuji!"

- Blanka Metelková

 

 

"Líbil se mi Verči přístup. Od začátku byla milá, příjemná. Na vše trpělivě odpovídala. Navíc její prezentace jsou zajímavé a chytlavé už od začátku. Mluví poutavě a každé její slovo jsem hltala 🙂 ...Verča ví, co dělá, jak se to dělá a skvěle to předává dál a ja věřím, že se mezi náma zrodí noví spisovatelé. Včetně mě!"

- Irena Tancošová

 

 

"Veronika je tak úžasně pozitivní člověk plný energie a dobré nálady, jakých dnes mnoho nepotkáte. Vždy jsem se těšil na její lekce a Zoomy, protože, ať jsem před nimi měl jakoukoliv náladu a energii na bodu mrazu, po její hodině jsem se cítil naprosto super. Navíc k Letní škole vytvořila i zvláštní Fb skupinu, kde to úžasně žilo. ... Absolvval jsem s Veronikou Jarní kurz a nyní i Letní školu a zpětně i její Klíč. Jsou to naprosto úžasné projekty, které jsem si plně užil a vždy mi bylo líto, že skončily. Rozhodně bych je doporučil všem začínajícím autorům, protože získáte mnoho a mnoho zajímavých rad, tipů a AHA momentů a krom toho i velké množství energie "do toho jít"."

- Michal Zmítko

 

 

"Skvělá atmosféra, profesionální a citlivé podání informací, cenná zpětná vazba od Veroniky v živém kontaktu, všestranná podpora v kolektivu, zábava a emoční pohodlí, propojení v rámci společného tvoření.
Veronika každého vezme za ruku a povede až k úplnému dokončení své vlastní knihy! Jsem více než nadšená, mé knihy už mají pevnou podobu a lidé se na ně těší :)"

- Tina Prokopová

 

 

"Na základe rád od Veroniky sa ukázalo, ako dobre sa dá pohrať s textom bez toho, aby človek pociťoval stres, tlak a obavy. Dokonca nás naučila ako začať robiť písanie v rámci rutiny, no aby to zakaždým vyzeralo ako nové dobrodružstvo. Písanie začalo byť opäť zábavou a niečím, čo sa dá robiť aj v prípade, keď nie je čas. Konečne sa nemusím báť prokastinácie a to asi hovorí za všetko."

- Jana Farkašová