Miluju, když mým absolventům vycházejí knihy 💛

Existují i jiné programy a kurzy psaní knih. Čím jsou ale ty moje specifické? Lidem po nich vycházejí knihy, které začínají plnit mou poličku absolventů. A řeknu vám, je to úžasný pocit! 🤩 Rok 2023 v tom nebyl výjimkou.

Vždy vám zdůrazňuju, že je úplně v pořádku psát knihu dlouho. Svou Pouštní včelu jsem vymyslela v roce 2001 po útocích na newyorská Dvojčata, ale dopsala jsem ji v roce 2016. Hodinu psodava, mou zatím nejnovější (osmou) knihu, jsem začala psát v roce 2017 a dopsala v roce 2021. Nyní pracuju na knize Puklina, do které jsem se pustila už v minulém roce, ale píšu ji na pohodu, takže na její dokončení nijak nespěchám. Také proto, abyste viděli, že vůbec nevadí psát knihu klidně i roky.

“Veru, mám z nakladatelství ANO!”

Zároveň je ale krásné, kdykoli mi napíšete, že vám z nakladatelství odepsali, že vaši knihu vydají. A píšete mi to čím dál častěji. 🥰

Než jsem s projektem Odstartujte svoji knihu začala, netušila jsem, že budu mít úplně stejnou radost z každé vaší knihy, které jsem pomohla na svět, jako mám z knih svých. Ale je to tak!

Mé kurzy jsou pro knihy příběhové i naučné, např. v rámci online podnikání. Pro ty z vás, co jste na ně ještě nenarazili: Na začátku 2023 nejprve proběhl druhý ročník Vymazlováku, tedy online kurzu Vymazlete svoji knihu za 9 týdnů. Pak koncem jara Ká jednička (Napiš si se mnou první kapitolu), koncem léta pak výzva Rozjeď psaní knihy s úžasnou skupinou psavců, a na podzim už třetí ročník kurzu K90 alias Kniha za 90 dní. A teď je před námi už třetí ročník Vymazlováku!

Absolventi mých kurzů se shodují v tom, že je v mých kurzech úžasná atmosféra. Všem členům dávám obrovskou podporu nejen v podobě know-how, ale i v podobě inspirace a motivace.

Pojďme se už podívat aspoň na některé knihy mých absolventů, které se v roce 2023 dostaly k čtenářům!

Od Mrazivé náruče po Kapitánovu čest a dál!

Thriller Mrazivá náruč je už druhá kniha mé absolventky a nyní už i členky mého týmu snů Jany Jánské. Promítla do toho své vlastní zážitky jako literární “psychohygienu”. 

Jana je se mnou téměř od začátku projektu Odstartujte svoji knihu a jsem za ni moc vděčná. A co vám vzkazuje? ,,Verčiny kurzy doporučuji každému, kdo to myslí s psaním vážně. Kromě skvělé atmosféry mi daly přátele a vědomosti. Verča mi ukázala, jak do vlastních knih vložit to, co mě baví číst v cizích knihách, a přesto zůstat svá.“

Své ANO na již DRUHOU knihu po mých kurzech dostala v roce 2023 Lucka Srňánková. Té již v roce předtím vyšel erotický román s názvem Ano, pane řediteli. A co říká Lucka o mých kurzech? ,,Dozvěděla jsem se spoustu informací ze zákoutí psaní, které jsem vůbec netušila. Naučila jsem se používat různé techniky a správné psaní určitých částí knihy, aby se čtenář nedokázal odtrhnout. A v neposlední řadě je Verča skvělá lektorka, ale i člověk, dokáže nabít energií a pocitem, že každý zvládne napsat knihu tak, aby vyšla v nakladatelství. O jejích kurzech by se dalo napsat daleko víc, ale víte co? Chcete vydat knihu? „

Získat sebevědomí oslovit nakladatele získala podle svých slov po mých kurzech i Maruška Domská, která píše skvělou sci-fi a v roce 2023 jí vyšla kniha Sivá krev. ,,Veroničiny kurzy mi daly ucelený pohled na román, detailní rozbor jeho částí. Rady, co funguje a co ne, tipy, jak nefunkční části opravit, co dělat a proč. Atmosféra ve skupině mě nabíjela obrovskou motivací psát (a psát hodně!).“

Romance z viktoriánské Anglie s názvem Kapitánova čest je knižní prvotinou Lucky Jehličkové. Ta říká, že se v mých kurzech konečně naučila dotahovat věci do konce. “Hodně mi pomohla i úžasná atmosféra a síla komunity, která je ve Verčiných kurzech naprosto neskutečná. Kromě fungujícího know-how jsem tu také našla partu lidí, které snad mohu nazývat už svými přáteli. Děkuji, Verčo!”  dodává Lucka.

Knihy v roce 2023 vyšly i mým absolventkám Šárce Hiekové (té vyšly hned tři – Jak chutná naděje, Trnitá cesta a Možná už zítra, Věrce Švach (Na cestě – Šanghajský příběh), Magdě Maxové (Teorie býka) či Báře Majchrákové. (Pod kaštanem). Své ano uslyšeli i Michal Zmítko (v kurzech mám sice 90% žen, ale Michal je můj věrný účastník a také první mužský absolvent, kterému kniha už vychází) či Lucka Kunešová. 💖

Už jsem založila i speciální rubriku pro rozhovory s absolventy, kterým vyšly knihy, na mém YouTube kanálu i na mém webu. Tady najdete ty, s kterými už proběhly! Věřím, že vás v mnohém inspirují a pohnou k tomu, abyste se vydali za splněním svého snu i vy!

Se spoustou z nich se nadále vídáme v mém absolventském klubu Udržovák, který vstupuje už do druhého roku své existence, a kde se navzájem inspirujeme a motivujeme k psaní, brainstormujeme své knihy a sdílíme své radosti i strasti. Těším se, až v něm jednu budete i vy!

A v neposlední řadě jsem moc ráda, jak to žije ve FB skupině Odstartujte svoji knihu! Každý den tam pro vás mám otázky dne, abyste byli neustále ve styku s hrdiny a světem své knihy a čtením a psaním knih obecně. A Facebook mi hlásí, že týdně je tam od vás často až stovka příspěvků, kde se navzájem radíte o věcech do své knihy, brainstormujete a inspirujete. 💛

Rok, který bude ve znamení Draka

Nadcházející rok 2024 bude v čínském znamení Draka. Já sama jsem Drak v horoskopu (ohnivý! 🔥🐉) a příští rok pojedeme opravdu ve velkém stylu!

Věřím, že spoustu z vás namotivoval i tento článek a v příštím roce vás uvidím ve svých programech, kde si budete plnit svůj sen o napsané a vydané knize. 

Začít ale můžete hned! Pokud chcete taky zažít ten úžasný pocit, že držíte v rukou svou knihu, můžete si rovnou stáhnout zdarma přehled 21 kroků k napsané knize (takovu “mapu spisovatele”), a po ní se vám za 169 Kč nabídne minikurz, v němž si v 5 stručných videích svou knihu rozplánujete, a díky tomu se pak příběh začne sám od sebe rozvíjet dál!

Ať vám to skvěle píše,

vaše Veronika 🍀