Co jsem si odnesla z kurzu Podnikání z pláže

Máte nějaký koníček, na který nemáte dost času, protože musíte chodit do práce (a ta vás možná ani nenaplňuje)? Co kdybyste díky tomu, co vás baví, zajímá a co díky tomu dobře umíte, získali finanční svobodu a mohli pracovat třeba z písečné pláže, aniž byste měli pocit, že vůbec pracujete? Láká vás to? Pak jste ideálními kandidáty na kurz Stáni Stiborové (dříve Mrázkové) s názvem Podnikání z pláže, který vychází ze stejnojmenné knihy.

Stáňa Stiborová je expertka na online marketing, která se rozhodla podělit o své znalosti a zkušenosti se všemi ostatními, kteří sní svůj sen a rádi by z něj udělali své živobytí. To mne zaujalo natolik, že jsem se odhodlala kurz zaplatit a byla jsem zvědavá, co bude následovat. A můžu říct, že kurz Podnikání z pláže stojí za každý halíř (či cent, jste-li na Slovensku), který do něj investujete.

Do kurzu jsem přišla s jasnou představou, co je mým snem, který bych mohla přeměnit na podnikání z pláže – psaní a vše, co s ním souvisí. Právě mi vychází sedmá kniha s názvem Pouštní včela a začala jsem pracovat na další, mám tento blog zaměřený na začínající autory, stejnojmennou facebookovou skupinu, kde mohou začínající autoři přicházet s dotazy a navzájem sdílet rady a zkušenosti. Přesně jsem věděla, co chci.

Podnikání z pláže bylo elegantní cestou, jak na svůj koníček získat neomezené množství času tak, že ho budu moci provozovat – zkrátka třeba z pláže. Vést kurzy tvůrčího psaní, pomáhat druhým plnit si svůj sen napsat a vydat knihu a žít život, jaký jsem si vysnila.

S tím jsem do kurzu vstoupila.

O čem je kurz?

Nejprve pár slov o samotném kurzu. Kurz trvá osm týdnů a sestává z osmi modulů – na každý týden jeden, které jsou všechny nabité informacemi. I ty, kteří zatím nevědí, co je jejich snem neboli vstupenkou na pláž, Stáňa provede celou cestou až na samotný práh pláže.

Naučí vás založit vlastní blog na českém Miowebu, napsat eBook (o tom také napsala knihu – Jak napsat eBook za 14 dní) – nejprve neplacený, díky němuž si vybudujete databázi kontaktů, a pak placený, čímž začnou proudit první penízky do kasičky „k životu na pláži“.

Vysvětlí se zde i vše související s provozováním „podnikání z pláže“ – kdy a proč potřebujete živnostenský list, jak zřídit online platební bránu na prodej vašich eBooků, jak na ochranu osobních údajů, pokud sbíráte kontakty, apod.

Navíc se můžete stát členy facebookové skupiny pouze pro účastníky kurzu, kde všichni postupně plní úkoly, povzbuzují se a navzájem si mohou radit, když se jim něco nedaří.

Když plníte jednotlivé moduly krok za okem, po osmi týdnech máte funkční podnikání, které má potenciál vás do několika měsíců začít slušně živit.

Nemusíte kvůli tomu odcházet ze zaměstnání

Kurz jsem absolvovala od začátku do konce s nadšením, i když asi od poloviny víceméně ve sledovacím modu. Rozhodla jsem se totiž v té době si ještě nezřizovat živnostenský list, který je potřeba na prodej eBooku či kurzů. Sledovala jsem však vše velmi pozorně, s vědomím, že do budoucna to doženu. To je totiž další obrovská výhoda tohoto kurzu – přístupy do jeho modulů máte doživotně.

Kurz je dost náročný v tom smyslu, že pokud chcete dosáhnout cíle, musíte do toho investovat čas i úsilí. Ale vyplatí se to. Připomíná mi to jeden z mých oblíbených citátů: „Člověk z něčeho dostane tolik, kolik do toho vložil.“ Kurz je dokonale propracovaný a myslí úplně na vše, což zpočátku znamená hodně práce – ta však netrvá více než zmíněné dva měsíce, a plody jsou pak opravdu úžasné.

Ve facebookové skupině budete sledovat, jak to některým „jde lépe“ – tedy těm, co mají jednak více času, ale i více odhodlání opravdu dělat všechny kroky tak, jak je Stáňa předepisuje – a budete se možná trochu frustrovat tím, že vám to nejde tak rychle/dobře/snadno jako některým ostatním. Ale je tam také spousta dalších, kteří budou stejně „pomalí“ jako vy, a brzy zjistíte, že tempo je zcela individuální. Nejde totiž o to doběhnout do cílové rovinky po osmi týdnech. Důležité je pochopit, co to vše obnáší, a na každém modulu klidně pracovat půl roku.

Kurz můžete snadno dělat při zaměstnání – a zisky nemusíte využít pro pobyt na pláži, ale jako zajímavý přivýdělek k hlavnímu pracovnímu poměru.

Nejlepší na tom ale je to zadostiučinění, které získáte, když začnete druhým pomáhat. Protože sdílet svoje know-how znamená pomáhat druhým.

Ať už je vaše téma jakékoli, jednoznačně Stánin kurz Podnikání z pláže doporučuju! 🍀

Komentáře
  1. Veronika Marešová napsal:

    Velmi pěkně popsané, jak kurz probíhá a Vaše osobní zkušenosti. Já jsem do něj právě vstoupila a také nevím, jestli budu schopná dojít až na pláž. Přesně znám ten tlak, kdy člověk musí tvořit, a vůbec mi to nešlo. Měla jsem možnost si to zkusit, když jsem byla nezaměstnaná a byla jsem frustrovaná z toho tlaku a z pobytu doma. Tohle ještě nemám vyřešené. Potřebuji tvořit v klidu a o samotě, zároveň ale potřebuji pracovat i mimo domov a stýkat se s lidmi. Děkuji za Váš postřeh a přeji mnoho úspěchů v tvorbě!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.